Zář 222014
 

Amatérské nezávislé video autorek, jež na youtube vystupují pod jménem Nanalew mělo dne 20.9.2014 od října 2011 131 milionu shlédnutí. To je extrémní číslo, neboť těch, co mají miliardu, se zatím dají počítat na prstech jedné ruky (prvně jí dosáhl Gangnam Style v 2013).

Zde je to o to pikantnější, že originální klip písně Sail interpreta Awolnation v daném čase shlédlo pouze 140 000 lidí.

Amatérské video si a nic nehraje. Má zejména zpočátku určitou atmosféru – namalovaná dívka zpívající v dešti. Kombinuje jemně sexuální romanticko-mystický podtón přelévající se do přehrávané bizarní grotesky, takže může zaujmout zejména dětské, možná částečně i pánské publikum, ale spíše dětské, neboť opakovaně na to dospělý jedinec koukat nebude.

Zjevně šlo o legrácku bez vážnějších úmyslů a příprav, ale trefilo do černého. K úspěchu asi značně přispěla hudba samotná, jež se navzdory bídné kvalitě textu písně dá poslouchat celý den a dlouhá absence originálního klipu, jenž byl na youtube publikován až v dubnu 2014. Na druhou stranu je to nyní amatérské video, jež táhne návštěvníky k originálu a splácí tak pomyslný dluh. Jen za včerejšek měl originál 20 000 shlédnutí … (při 140 000 za předchozích 6 měsíců).

amatérský klip autorek Nanalew

originální klip Awolnation

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

lze vyplnit cokoli

není zveřejněn a magazín s ním nijak nenakládá