Lis 262013
 

Průvodní článek rubriky zde

26.11.2013 aktu 5/2015

Tuším, že tenhle článek si ani jeden z operátorů za rámeček nedá. Nejlíp z toho nakonec asi  vyjde Vodafone. Užíval jsem Oskara Vodafone od jeho počátku. Chovali se vždy slušně, na rozdíl od Eurotel O2 a Paegas. I ceny byly nelepší. Nechápal jsem, jak jiní můžou být u o2 či TM. Prý kvalita. A nebo taky jinak. Před 2 lety mi 2 lety mi dva známí potvrdili, že když chtěli odejít, šli na polovinu peněz za více služeb. Ok retenční nabídka, to dává smysl, ale stejně jsem k těm vydřiduchům od slušňáka Vodafone nechtěl.

Vzhledem k cenám a přístupu k zákazníkům bylo již 2012 těm, co umí číst mezi řádky, jasné, že Telefonika jde do kytek, ač ještě 1.4.2013 v tiskové zprávě uváděla, že není na prodej – “no přece nebudem přiznávat, jaká jsme sračka”, že? A tak musela 2013 přijít Revoluce (bez uvozovek a s velkým R, protože to skutečně byla revoluce, tedy na české poměry), aby se O2 dala ještě jakž takž rozumně prodat. Lze čekat, že Kelner by se svým cool Airbank free style mohl tohoto kostlivce přetavit ve funkční společnost respektující zákazníka.

Revoluce. Sestra a máma od 2001 u TM přešly k Vodafone tarif pro zaměstnance big partnerů a jejich příbuzné/přátele za 470,- neomezeně bez netu. Já měl u Vodafone 50/50/150MB za 365,-.  Volal Tmobile, že 60/60/150 za 236,-. Odmítl jsem s tím, že dělaj podrazy na zákazníky a že se musí víc snažit. Ale vrtalo mi to hlavou a hodilo by se mi víc netu. Volám za pár týdnů na Vodafone, že by mohli přihodit víc netu. Odpověď – nemůžu nic nabídnout, dám Vás na retenční oddělení. RO: nemůžeme nic nabídnout.

Nechal jsem to spát 2 měsíce. Na Vodafone lince se ozval týpek, že mám akční balíček bez úvazku a to že je veliká výhoda. Po upozornění na novelu limitující přerušení paušálu na 20% zbylých plateb (více zde) se mi snažil, tvrdit, že není účinná.

Po tom, co jsem jej poučil, že je účinná a implementace je otázka týdnů, mě ani nechtěl přepojit na retenční. Varoval jsem, že jak jednou dám slovo jinde, nebude cesty zpět, a že po tolika letech to bude škoda. Řekl, to nás mrzí, ale nedá se nic dělat. Nabídl zvýšení netu na 500MB za celkových 425,-, což už je skoro, jak lze vidět výše neomezený korporátní tarif volání (bez netu) ….

Nechal jsem to spát měsíc a volal Tmobile s úmyslem získat více netu. Byli jak nahluchlí a strkali mi ještě dražší tarif. Já o voze, oni o koze, no bez komentáře. Za 14 dní volají z Tmobile, pane akce 50% tmobile hit 590, takže mám nyní 120/100/300 za 295,-. (tj. více než 2x všeho za původní! 80% ceny).

Následně OP Vodafone: Proč odcházíte?

já: Dostal jsem konkurenční nabídku.

OP vod: Nějakou konkrétní.

já: Ano konkrétní.

OP: Vidím, že nechcete říct jakou.

já: Ano, varoval jsem vás (popis událostí výše)

OP: To chápu, přepojím Vás ještě na reteční.

Vodafone retenční: A nechcete si alespoň vyslechnout naši protinabídku?

já: Naštvali jste mě, tak ani kdyby to bylo zadarmo.

retenční: Respektuji to.

Hrdost mi to nedovolila, ač mě to zajímalo. Za dva týdny volal vodafone „last hope“. Nepřekecali mě, ani nemohli (dané slovo platí i těm podrazákům z t-mobile). Nabídka zněla 50/50/150 za 240,- (údajně 50% z mého předslevového balíčku).

já: hm, tak t-mobile jste nejen nepřebili, ale ani nedorovnali, …  (to mě celkem překvapilo)

Co z toho plyne?

O2 a můj nový operátor Tmobile mají 2 druhy zákazníku, chytré zákazníky platící 50% a kavky, co solí …. Vodafone je relativně konzistentnější a nůžky mezi chytrými zákazníky a kavkami nemá tak rozevřené, což bude možná dáno i tím, že je o něco levnější. Vzhledem k tomu, že tak netlačí na peněženku, by nakonec teoreticky mohl mít více kavek hehe. Ač to asi není vždy pravda  – tarif dohoda s Oskarem byl dlouhá léta cenově neprůstřelný a pochybuji, že na něj někomu dali 50%.

Není třeba čekat na konkurenční nabídku, stačí současnému operátorovi říct kouzelnou větu. “Potřebuji 14-místný převáděcí kód pro potvrzení převodu k jinému operátorovi” a začnou se dít věci.

a pak že kouzelné slůvko je “prosím, pojďme to nastavit nějak rozumně”…

Dodatek 11.2.2014

V centru Prahy mě i několikrát do hodiny v dopoledních hodinách postihují cca 30 sekundové výpadky. To se stejným telefonem a software u Vodafone nebylo. Tmobile po několika stanardních telefonátech vylučujících chybu na mé straně nastavení apod. Tmobile přiznává throttling BTeSek v centru a slibuje nápravu v řádu měsíců.

 

And Back to Vodafone (4. květen 2015)

Počátkem roku jsem sondoval u Vodafone a Tmobile zlepšení podmínek. Přece jen za 285 Kč 80min/80sms 150 MB u Tmobile s 50% z 590,- nic moc, když žena má u Vodafone za 300,- 300 minut zahraničí/ free sms/ 600 MB se 70% slevou z 1000,- (už se nenabízí).

Operátoři nenabídly (opět) nic. Na usetreno.cz nabídly neveřejnou nabídku Vodafone 449,- neomezeně + 500 MB (volitelně bez závazku +1GB + 100 Kč), a to pouze pro zákazníky konkurenčních operátorů (do vlastních se nestřílí :)). Přesně to jsem hledal… 7. dubna jsem dal výpověď Tmobile. Pikantní je, že 3 měsíce mi na fakturách psali, že od 13.dubna mi zhoršují podmínky a za stejnou cenu nechávají jen původní minuty a SMS a odebírají data! Do Tmobile mi to zapadá… Já to nečetl, tak jsem se jednoho dne probudil bez netu a až operátor mě uvedl do nové reality. Tak to aspoň budu mít bez sankce za předčasné ukončení…

Tmobile tedy splnil a možná i překročil má nízká očekávání, ale posloužil k vyjednávání s Vodafone … – i Vodafone by měl vědět, že někteří zákazníci nechtějí být za kavku.

Někdy, až si koupím neprůstřelnou vestu, bych mohl pro účely článku zkusit extrémní pocit zákazníka 02, ale počítám, že by to i tak bylo 0:2 pro zákazníka, tedy přesnění 2:0 pro Telefonica.

  3 komentáře to “Jak se z fandy Vodafone stal uživatel T-mobile a nebo ne …”

  1. Díky, ten popis akcí se mi přesně teď hodí: jsem víc než deset let na O2, tak mám aspoň pro ně dobrý cenový námět po svém návratu z Holandska do Prahy! Jsem zvědavá na jejich reakci…

  2. i would like to mention many thanks due to this write-up would like you pal xoxo.

  3. Tmobile tedy splnil a možná i překročil má nízká očekávání, ale posloužil k vyjednávání s Vodafone … – i Vodafone by měl vědět, že někteří zákazníci nechtějí být za kavku.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

lze vyplnit cokoli

není zveřejněn a magazín s ním nijak nenakládá