Kvě 162013
 

Kouzlo této kosmické 2d střílečky spočívá v jejím designu a propracovanosti. Ale to je asi tak vše. Že schopnosti lodě lze rozvíjet pouze pomalu a schopnosti pilota ještě pomaleji, nevadí. To je pointou každé takové mikrotransakční/free hry. Zde je průšvih, že bez peněz si dlouho nezahrajete, neboť hra vůbec neodděluje silné a slabé tak jak třeba Tanky či Tekken Card Tournament na androidu. Bez peněz jste tak rok usilovného hraní okázaní na neskutečný stereotyp – kroužit kolem počítačových nepřátel a velmi velmi pomalu je odstřelovat zatímco děláte terče pro silnější hráče z nepřátelských frakcí. Absence balancu a stereotyp jsou hlavní negativa. Tento neduh trápí i jiné hry od německé Bigpoint AG, a domnívám se, že tento model přes současný počet milionů hráčů nebude dlouho udržitelný. Dalším jsou nepříjemní moderátoři fóra, jež si ve svých 20 letech myslí, že snědli rozum světa.

Spousta hráčů rovněž uvízla na zahraničních serverech z dob, kdy ještě nebyl server Česko a jejich účty nelze převést ani pod ztrátou všech bodů. Hra může být legrace pokud Vás to hraje třeba 5 najednou. Multiplayer bitvy jsou opravdu adrenalinové. Ale ztratit rok života než se člověk dostane na slušnou úroveň, za to ten stereotyp opravdu nestojí, a za 300 Eur (resp. 100 Eur při mega happy hour – 3 bonus – 1 náhodná hodina za měsíc), ze něž lze pořídit téměř plné vybavení, také ne.

Není se co divit, že s příjemnějšími hrami na androidu tato hra s 80 miliony registrovaných uživatelů a s odhadem nyní pouze 800 000 aktivními hráči (celosvětově nedávno naměřili 38 000 hráčů on-line) již pomalu umírá …

Hodnocení 4 / 10

  4 komentáře to “mini Recenze Dark Orbit flash hry – předražený stereotyp 16.5.2013”

  1. Máš ve svém textu několik chyb. Jako jedinou bych ale uvedl, že MHH, tedy ta tvoje šťastná hodinka, není jen jednou do měsíce, ale jednou za týden a to většinou o víkendu v pozdních odpoledních hodinách. Hraju déle, než čtyři roky na českých serverech a jen několikrát jsem si poslal SMS na opravy / lepší výbavu. Pokud máš dobrý klan, není nutné do hry sypat peníze horem dolem. Prostě si zažádáš o pomoc se střílením příliš silných NPC a většinou, pokud jsou féroví, ti pomůžou. Tvé hodnocení bych zvýšil alespoň o dva body. Nezdá se mi příliš spravedlivé v podobě, v jaké je nyní. Objektivní názor hráče.

  2. Já bych hodnotil asi takhle. Pokud nemáte hluboko do kapsy a není vám líto pustit pár tisíc až desítek tisíc skutečných peněz, tak se budete královsky bavit a hodnocení je 8/10. Pokud jste opak, tak 2-3/10.

  3. Ovšem že umírá,
    Nehledě na negramotnou komunitu s IQ nepřesahujícím 70 se jedná o klasickou Pay-to-win hru. Zkrátka je třeba do toho investovat obrovskou spoustu peněz, která je neúměrná zážitku ze špatně propracované 2D hry s nezměrným množstvím nedostatků. Kromě dobré hratelnosti hra také postrádá dobré grafické rozhraní a i přes všechny nedostatky je špatně optimalizovaná.
    Není divu, že tuto hru již téměř nikdo nehraje, vzhledem k dnešní konkurenci nemá sebemenší šanci se uchytit a dělá celé společnosti Bigpoint jen ostudu.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

lze vyplnit cokoli

není zveřejněn a magazín s ním nijak nenakládá