Pro 302014
 

Kim

30.12.2014

Nepatřím mezi rodiče, jež by si o svých dětech povídali či tlačili jejich fotky známým, nebo měřili, zapisovali a porovnávali jejich výkon, ale tohle mě pobavilo.

Kim se narodila 23.9.2014 patrně na začátku 39. týdne těhotenství. 26.12.2014 večer se držíme za ruku a říkám ji 2x za sebou „Drž to.“ Doteď si jen mumlala, takže by mě ani nenapadlo, že bude mluvit, ale tohle bylo jasně srozumitelné a na rozdíl od předchozího mumlání nezaměnitelné s jiným slovem. Takže ne máma nebo táta, ale „Drž to“… :).

Na přiloženém desetisekundovém videu z dalšího dne Ahoj_Kim_1,3 MB.avi  nebo mp3 lze posoudit míru srozumitelnosti jejího 4. slova „Ahoj“. Pokud nepřečte prohlížeč tak „uložit cíl jako“ a spustit ručně. O den dřív dala po „drž to“ velmi slušně ještě „máma, táta“, ale další dny, ač slova opakovala častěji, se jí to již tak srozumitelně nedařilo.

Pokud si tuto ranou radůstku chcete dopřát u svého dítka, třeba pomůže info, co děláme my – mluvit 0. často 1. mírně sníženou, ale ne pomalou rychlostí, 2. správně vyslovovat, žádné ťu ťu ňu ňu – mimi má rádo Váš normální hlas (víc si jako normální člověk váží rovnocenného jednání a stálejší pozornosti než lýsání se) 3. netlačit na pilu – tj. zopakovat jen 2x 3x pak zkusit zopakovat 3 další slova a nechat plavat a normálně povídat. 4. Když odvyprávíte, co jste dělali a projdete na pochůzce po bytě základní popis pokojů a většího vybavení a už nevíte, co jednoduchého říkat, počítejte a ukazujte prsty nebo chvilku čtete pohádku nebo zajímavý příběh i pro starší.

aktualizovano 15.5.2017 David se narodil 28.3.2017 jeho prvni slovo „giai“ Vitnamsky boty řekl sám bez podnětu, když usínal dne 13.5.2017 tj. v 6 týdnech. Následně byl ponoukán na „ahoj“ a zopakoval jej v takovém stupni srozimitelnosti, že nebylo pochyb, co říká. Následný den 14.5. „ahoj“ zopakoval ještě zřetelněji na výzvu mámy – lépe než Kim zkusím též nahrát:). Zkusil jsem to s tím, že už zhruba od měsíce je vidět, že chce něco říct.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

lze vyplnit cokoli

není zveřejněn a magazín s ním nijak nenakládá