Říj 242014
 

aktu 18.4.2017 z diskuze a dalších náznaků je patrné, že jde převážně o podvodnou stránku, kde komunikují boti místo reálných uživatelů …

I se slušným či nadstandardním počtem dobrých známých, s nimiž se z pravidelně vídáte mimo práci můžete mít problém najít někoho, pokud se náhle rozhodnete vyrazit třeba na kolo, k vodě či na hory. Ač se pravidelně vídám s 15 dobrými známými v mém věku, už 2 roky jsem nebyl schopen poskládat beach volejbalový tým o dalších 3 lidech … a po tom, co máme skoro všichni děti, jsem rád, že se tedy aspoň občas navštívíme a jednou za čas vyrazíme na kolo či snowboard.

Web reklama mě dostala na sportovní seznamku sport42.com. Nevím, zda číslovka byla inspirována věkem, do kdy se lze ještě přihlásit, Stopařovým průvodcem po galaxii či znamená něco jiného. Vyplnění profilu nedalo práci. Horší kvalita designu stránek ve mně vzbuzovala pochybnosti, ale vzhledem k sdělení „reklamní mail adresy“, kde poštu člověk prakticky nevybírá, takže ani tuny spamu jej netrápí, nebylo co ztratit.

Po pár týdnech jsem mrkl na spam mail a vidím tam obden upozornění ze sport 42.com, že někdo chce navázat kontakt či čeká na mou odpověď. To mě docela zaujalo, neboť kolem roku 2005 jsem byl asi 2 roky na líbímseti.cz a nepamatuji si, že by mě vyjma 2 gayů, někdo kontaktoval jako první. Neřekl bych, že můj současný profil, jehož celý obsah byl foto, věk a text „jen tak zkouším, jestli to tady funguje“ byl o tolik lepší, abych byl takto žádaný.

Po „ne“otevření složky doručené zprávy v seznamce se zobrazila stránka na obrázku s výzvou staň se prémiovým členem, abys mohl číst zprávy.

Do určité míry to může být agresivitou nastavení. Jako neprémiový člen sice nemůžete číst zprávy, ale můžete je posílat, s tím že doufáte, že se někdo ozve a tak zjistíte, zda to funguje či ne (toto schéma mi přijde natolik naivní, že jsem jej ani nezkoušel).

Výsledek je ten, že Vám chodí zprávy a server se tváří jako funkční, ač má patrně minimum členů, jež jsou schopni na Váš dotaz reagovat.

V době, kdy existují bezplatné sociální sítě, požadovat 99 Kč za měsíc, aniž by člověk mohl službu vyzkoušet (asi po týdnu mi přišla nabídka 3 denního bezplatného členství, jíž jsem minul) s tím, mi přijde od provozovatele mířící spíše na naivnější část populace.

Všimněme si malé velikosti slova „měsíc“ a sdělení dole o zkontrolování protějšků. Nutno říci, že žádné ověření totožnosti a vizáže podobně jako u ověřených uživatelů xchat a libimseti.cz neproběhlo, a tvrzení lze velmi pravděpodobně proto považovat za lživé.

Stránka patrně nemá moc členů a zkušební dobou by se to jen potvrdilo. Důvěru ve mně ani nevzbuzuje informace v záložce „má osobní stránka“ : „Zatím žádní noví členi. Sport42 byl právě spuštěn a rozrůstá se rychle“, jenž tam visí od mé registrace již 2 měsíce a ani „foto“ v mém profilu, do nějž jsem nahrál místo své fotky přiložený print screen („ceník za poštu“ již nikoho z tvůrců přes týden netankuje).

Nemusí to být nutně scam, ač člověka nejspíše kontaktuje software a nikoli reální uživatelé, ale zcela jistě jde o službu velmi nízké kvality zcela neodpovídající požadované úplatě. Věřím, že takových webů bude nespočet.

Související článek: Ashley MAdison – seznamka vydělávající na botech a podvodných profilech

Zneužití platební karty

 

  30 komentářů to “Placené seznamky – sport 42.com 24.10.2014”

 1. nesedí mi, že píšeš, že si místo své fotky dal printscreen ceníku, když v hlavičce je u tvého účtu jasně vidět tvoje fotka…

  • to je printscreen ještě před výměnou fotky … a netykej mi :), jsme sice nej. kámoši, ale lidi si budou myslet, že ty stovky ostatních dotazů si psal taky ty 🙂

 2. taky psal:)

 3. I já mám špatné zkušenosti, zmíním až tu poslední. Zničeho nic se mi při přihlašování objevil text „Omlouváme se, vyskytl se nějaký problém s Tvým účtem. Kontaktuj náš Help desk (podporu)“.

  Přestože mám řadu upozornění na návštěvy, typy, odpovědi…, již delší dobu se do systému z výše uvedeného důvodu nemohu dostat. Mé dotazy na Lucii (zpočátku) i na info@sport42.com – opakované… zůstávají absolutně bez odpovědí a bez jakéhokoliv zájmu, do pošty se nedostanu (ani po změně hesla) a čas běží a dny zaplacené služby se krátí. Dělá tam někdo něco? I po „slevě“ jsem zaplatila dost, než aby mě jen tak bez vysvětlení odstřihli. Co s tím? Poradí někdo? Děkuji.

  • Lidi, všechny vás varuji … nenechte se zlákat a nevěřte provozovatelům sportovní seznamky. Nevím, na jaké výši je jejich inteligence, ale počítat rozhodně neumějí. Moje předplacené tříměsíční členství mi bez varování po 2 měsících uskřípli …na můj protest se sice za chybu omluvili, ale nic se nezměnilo. Přístup mi již neobnovili. Takže vás všechny prosím … sport42 ne !!!

 4. No, já taky „naletěla“. Aktivně mě kontaktovali po přihlášení(tyto zprávy ale nešly přečíst), po zaplacení zájem zmizel… .
  Když jsem vyplnila : „POUZE AKTIVNÍ ČLENI“ tak se mi neobjevil ani jeden člověk. A to jsem si říkala, jaký je to pěkný způsob najít podobně sportující lidi. Je mi z toho smutno.

  • Ahoj, tak myslím, že jsem také naletěla, mám stejnou zkušenost…No nic, jsem hloupá, že jsem tuhle debatu nenašla dřív, než jsem utratila 300 za rádoby výhodné členství. Mám stejnou zkušenost, jak jsem klikla na Aktivní členy, tak výsledek je nula. Tak to jsem jenom já takové trdlo?? :o((

   • Ahoj, než jsem zaplatil tak jsem si vygoogloval právě tuhle diskuzi, takže už vidím, že by to byla chyba. Když už nás tenhle problém svedl dohromady nechce si někdo jít občas v Praze zaběhat nebo podstoupit i jíný sport?:)

    • Ahoj, kde behas? Ja na Vysehrade v utery vecer, často i o vikendu. Jaro az podzim hrajem beach v Nuslích a mame staly nedostatek hracu, tak berem i uplne neumeteli :).

   • tak ještě že jsem našla tuhle diskusi a potvrdilo se mi moje „podezření“ – nic platit nechci a nebudu, chtěla jsem jen kámošku na procházky po Praze a pokec,třeba najdu i tady:-)

 5. Všechny zdravím, já trubka jsem tuto diskusi bohužel našla pozdě – a pozdě jsem si taky všimla, že po prvním měsíci premiového členství se mi automaticky obnovilo a bez jakéhokoliv upozornění mi odčerpali z účtu 239 kč – na výpisu jsem pak našla BERNOU MEDIA a chvíli mi trvalo, než jsem zjistila, kdo se pod tím skrývá…

  • pěkná sviňárna, díky za update Lenko. Vím, že tak fungují některé pornoservery (viz čl. zneužití platební karty), ale u „seznamky“ bych to nečekal.

 6. V každém případě pozor na tyto podvodníky, mají tam nastaveno automatické obnovení členství, takže si poplatek strhnou automaticky na další období. Jinak Vám chodí spousty automaticky generovaných odpovědí, ale skutečných lidí je tam opravdu pramálo. Takže sport42.com v žádném případě NEEEE !!!

 7. Další platbu provedli bez vašeho vědomí, za použití údajů z předchozí platby? To je na soud. Tak si říkám, že až někdo založí opravdovou seznamku, tak to bude trhák.

  • Postupujte dle čl. zneužití platební karty zde na magazinu. Soud s cizí entitou pro částky do 1000 USD nedává ekonomický smysl, leda byste měl v zemi provozovatele známého právníka..

 8. Ještě, že jsem tuto diskuzi objevila včas – taky mi hned po zaregistrování přišlo veliké množství zpráv od potenciálních zájemců, které jsem ale nemohla bez zaplacení otevřít.
  Jakmile jsem do textu profilu doplnila následující:
  „Zdá se, že je to zde jen bouda na tahání peněz z důvěřivých lidí – nehodlám platit předražené členství, proto mi pište na mail …………….@………….“,
  okamžitě můj účet při uložení změny odpojili!

  Ani se tam neregistrujte! Je to ztráta času.

  • Ahoj, díky za všechny komentáře. I já procházím změnou svého života a myslela jsem, že je to dobrá věc, jak najít někoho na sport k sobě, včera jsem se registrovala, ale dnes po zjištění, že mi nejdou přečíst zprávy, jsem začala hledat. Na jejich stránkách, jsou samé kladné recenze, ale to mi nestačilo. Při dalším hledání jsem našla tyto stránky. Moc děkuji, za návod jak rychle se z účtu odhlásit. Neb jsem nemohla najít žádný formulář k odhlášení, pořád mi to chtělo vnutit placené členství, ale po zadámí svého e-mailu a uložení, jsem opravdu byla ihned odpojena. Teď mě napadá, zda to nemají nastavené na symbol @ mohla jsem vyzkoušet to napsat slovy, jaká by byla odpověď, Zda by mě také odpojili. No, nezbývá mi, než se pokusit najít sport partnery jinde a jinak 🙂 hodně štěstí všem.

   • Ahoj, tak ještě přidávám svůj poznatek. Jak jsem psala viz. článek výše. Opravdu způsob odhlášení z účtu způsobem, napsat tel číslo nebo e-meil funguje, ale ne napořád. Stále, mi na e-mail chodí zprávy od potencionálních sport. partnerů a na účet se přihlásím. Hledala jsem tedy možnost zrušení a odhlášení. Ale marně. Zjistila jsem, že nejde vymazat ani má fotografie, kterou jsem nahrála, lze pouze přidat novou. Tak, pokud se někomu podaří objevit, jak se odhlásit natrvalo, prosím, aby se tu o to podělil. Zatím to vyřeším, že e-maily označím jako spam.

 9. Díky za článek a všem za komentáře. Naštěstí jsem tuto diskuzi našla včas. Už se nedá nikomu a ničemu věřit. Kam to spějeme?

 10. Ahoj. Taky přidám svoji zkušenost. Vždycky pozorně čtěte, než něco uděláte, protože sport42 je pěkná sviňárna. Když jsem tu stránku objevil, tak jsem si říkal „Wau, konečně najdu někoho do tančírny, super, to vypadá skvěle“. No nicméně po založení účtu mi hned začala chodit pošta, která samozřejmě nešla přečíst.. no zkrátka to stejné, jako u všech. Tak jsem začal hledat a našel jsem tuhle diskuzi, díky za ni přátelé 🙂 Zadal jsem tam schválně e-mail a hups.. účet zrušen. Aspoň se nemusím dál starat. Pěkná prasárna tohle, dost mě tohle zklamalo a naštvalo.

 11. Podvod nejvetsi, jeste ze existuji tyto diskuze. Po zaregistrováni bez fotky mi přišlo 13 mailu od potencionalnich sportovců, samozrejme nesly otevřít, az po zaplacení. Nic jsem neplatila, bylo mi to cele nejak podezřele. Pak jsem si našla toto. Jsem znechucena, uvazuju o nahlášení tohoto podvodu, kolik lidi se muze jeste nachytat a podvodníci jen inkasuji prachy za nic?

 12. Ahoj taky jsem naletěla zaplatila členství a čekám , jestli tedy někdo odepíše. Noo zatím nikdo . 🙂

 13. Zdravím všechny, tak já už zaplatila:-((( očekávala jsem, že po zaplacení se nabídne více možností :-(. Těšila se, že najdu parťáka na kolo, procházky…….? Recenze „pozitivní“ jsem si přečetla, ale je jasné, že „reklama“. Tak jsem naletěla :-(((. Je pravda, že po včerejším zaplacení, se intenzita mailů upozorňujících…….. nějak vytrácí. …… Smutný příběh :-(.

 14. Koukám a valím oči, chtěl jsem využít sport42 k hledání partačky na kolo, popř e-kolo, v Praze Modřanech ve všední dny a občas i víkendy…
  Už mne nebaví jezdit sám.., nicméně jsem chtěl zaplatit, ale platbu jsem nedokonal, říkal jsem si, že si trošku vyguglim reference na tento server, a ejhle…Vidím, že jsem udělal dobře.., že jsem nedokonal převod finanční hotovosti.
  Když by byla nějaká bikistka a e-bikistka, která by se chtěla smát a dát si občas žejdlík, za odměnu cyklojizdy, dobrého piva.,.
  Mám firemní mail, ale ten sem nedám, mám ještě jeden mail , pro komunikaci s veřejností a kdyby někdo chtěl, tak at napíše. zu.beranova.za@seznam.cz

 15. Čau všem. Díky za tohle info tady. Mě teda nechodí po registraci spousta zpráv, prišla mi jen jedna za 3 dny a pak ještě jedna od profilu který jsem tam oslovil, ale přesto jsem radši googlil než abych hned platil. Tak mě zajímá jestli teď aktuálně někdo zaplatil a jak vypadá realita? Jsou tam reálný lidi nebo jenom robot?

  Jinak kdyby měl někdo z Č.Budějovic nebo J.Hradce a okolí těhle měst zájem se mnou trénovat běh, kolo, mlácení do pytle, krav magu, motokros, cvičit a posilovat, tak ať se mi ozve. Pohlaví je jedno 🙂 jj.personal@yahoo.ee

 16. Ahoj všichni, taky jsem chtěla někoho na kolo aj., nezaplatila jsem, týdně mi chodí určitě tři kontakty, už od jara. Nejsem zvykla platit dopředu a také jsem nikdy od nikoho nezvala peníze dopředu. Až po udělané práci nebo službě. Takhle by to i mělo být. V dnešní době ovšem se děje vše, jak se komu zamane. Každopádně teď budu komunikovat meilem s Lucií, Annou atd, od kterých mi chodí nabídky údajných zájemců o seznámení a pak dám vědět. Neplaťte dopředu. Není tady někdo z Ostravy, kdo by jezdil na kole??

 17. Vážení , dnes jsem zjistil ,že jste mi strhli z mého bankovního účtu bez mého svolení částku 299,-Kc.Jsem krajně pohoršen a hodlám váše manýry nechat prezentovat v pořadu televize.Neobjednal jsem si u vás žádnou službu a nechci od vás dostávat žádné nabídky a dávat příkazy k úhradě !!!!!!

 18. Ano jsou to podvodníci. Jen zkoušejí tahat z lidí peníze a to jsme jim ještě napsali jméno a e-mail, takže teď ještě budou chodit spamy. Hlavně ty pochvalné recenze na jejich stránkách 😀

 19. Bohužel, jsem na tom stejně. V dobré víře, že zde najdu někoho na sport, jsem zaplatila členství a teď mám obavu, že mi budou tihle podvodníci strhávat peníze z účtu. Takže je potřeba jednat. Jen nerozumím tomu, jak je možné, že tihle šmejdi se pořád rozmnožují a mohou okrádat další a další lidi.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

lze vyplnit cokoli

není zveřejněn a magazín s ním nijak nenakládá