Lis 122014
 

Mohu např. jako horník se zlomenou nohou zpracovávat na PC pro jiného účetnictví? VK, okres Nymburk

K tomu § 16a z.č. 187/2006 o důchodovém pojištění „Pojištěnec nemá nárok na výplatu nemocenského, peněžité pomoci v mateřství a ošetřovného za dobu, po kterou

a) vykonává v pojištěné činnosti, ze které tyto dávky náleží, práci nebo osobně vykonává samostatnou výdělečnou činnost,“

Ano můžete, pouze však formou upravenou zákoníkem práce, pracovní poměr, dohoda o provedení práce atd. Pokud by se jednalo o dodávku služeb mimo tento režim tj. tedy v režimu OSVČ, tak to možné není.

Zjevně však nesmí jít o činnost, jež by byla v rozporu s režimem léčby.

Není rozhodné zda, pro jednoho či jiného zaměstnavatele. Horník těžební společnosti tak se zlomenou nohou může být (sedícím nikoli pochůzkovým viz výše) vrátným téže společnosti.

 

Související článek: Řízení auta na nemocenské

 

Mj. děkuji čtenáři VK z okresu Nymburk za mnoho podnětných dotazů

  2 komentáře to “Práce, přivýdělek na nemocenské 12.11.2014”

  1. Dobrý den,ráda bych se zeptala,jsem na nemocenské s rizikovým těhotenstvím,můžu si přividělávat na dohodu o práci skládáním obálek?Děkuji za odpověď Novotná

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

lze vyplnit cokoli

není zveřejněn a magazín s ním nijak nenakládá