Čvc 292012
 

Je možné oplotit les? V.K., okres Nymburk

Ne (až na stanovené výjimky níže)

§ 32/7 zákona 289/1995 o lesích

„Je zakázáno oplocovat les z důvodů vlastnických nebo za účelem omezení obecného užívání lesa (§ 19 odst. 1); to se netýká lesních školek, oplocení zřízeného k ochraně lesních porostů před zvěří a oplocení obor nebo farmových chovů zvěře.“

K tomu též judikát NS. Snad jen doplním, že na obcházení těchto pravidel se úřady i judikatura dívají poměrně přísně. Takže pokud se vlastník oploceného lesa bude účelově vymlouvat, nejspíš to odskáče.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

lze vyplnit cokoli

není zveřejněn a magazín s ním nijak nenakládá