Lis 122012
 

Smím řídit auto na nemocenské? I.K., okres Nymburk

V zásadě ano.

Jste limitována, jako všichni ostatní § 5 (2) „Řidič nesmí c) řídit vozidlo nebo jet na zvířeti, jestliže je jeho schopnost k řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti snížena v důsledku jeho zdravotního stavu,“ zákona 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů ve znění pp.

V mnoha případech půjde o spojité nádoby (sádra – ovládací schopnosti, horečka, bolesti při řízení – ovládací, případně i rozlišovací schopnosti atd), ale např. lehce třesoucí se ruce chirurga či bolest zad neprojevující se při řízení je sami o sobě nevylučují. Mohly by je vyloučit jiné okolnosti např. určité užívané léky či takové bolesti snižující schopnost soustředit se, vnímat či ovládat vozidlo. Někdy v souvislosti s užíváním určitých léků zákaz stanoví přímo lékař. I když se tak nestane, jste povinna sama vyhodnotit výše uvedené na základě dosavadních zkušeností. Pokud Vás např. bolest jednou za čas bez varování „zlomí v půli“nebo se Vám nechce často kvůli bolesti často řadit, řídit nesmíte.

Neberu v potaz zákaz vycházek apod. …

Související článek: Práce, přivýdělek na nemocenské

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

lze vyplnit cokoli

není zveřejněn a magazín s ním nijak nenakládá