Pro 212017
 

Titutlek jsem si výpůjčil z Hospodářkých novin. Dnes již opisují i vědci a prezidenští kandidáti, tak co. No to má pořád vymýšlet něco nového, že :). Inteligentní chlapík v HN s velkym egem a sebereflexí tam píše své zážitky jako omluvu svého ne vždy právě cool egocentrického chování. Na druhou stranu místní článek proti elitním školám pro děti nedávno s podobným závěrem následovaly 2 články v HN. Přiznám se, že i mé možná i jediné současné předsevztetí je své ego dále potlačit a více se soustředit na ostatní. Vidím, jak jsou jiný lidi v tomto ohledu napřed. Zatímco já určitá slova automaticky-podvědomě vztahuji na sebe, jiní rychleji a správně identifikují, že jsou určena jinému. Druhá strana mince je, že mnoho lidí nechce přemýšlet a vyprávět o drobnostech a tak raději poslouchají. Člověk s velkým egem často bývá dobrý bavič, charismatický a chtěný společník, tedy pokud to zvládne dobře namixovat 🙂 a není to pitomec, ať již inteligencí či sociální inteligencí a myslí si, jakej je borec … to je pak pořádná trága. Člověk s velkým egem je taky mj. „nepřítel“ všech zamindrákovanců :). Zamindrákovanej človek s Vámi nakládá jako s blbcem, jen pokud se trochu vychýlíte z normálního kursu. Vy si říkáte, proč – dyť jsem to zas tak nepřehnal, aby mě tak vysklil? To si samozřejmě říká i ten, co si myslí, jakej je borec (ten bývá zpravidla „nepřůstřelný“ v tom sebereflexivní slova smyslu), ale pokud tuhle fázi máte už za sebou (a sebereflexi máte), tak cítíte, že v tom to není. Zjistíte, že chyba není ve Vás, ale v osobních bolístkách zamindrákovance, který nemůže vystát, že ho někdo převyšuje … (typicky různí rádoby cooll vousáči a bradkáči ři ženský s krátkejma vlasama).  Tolik k velkému egu a nyní ty sociální sítě.

Nedávno vyšlo na veřejnost pár komentářů bývalých vysokých manažerů facebooku, negativně se vymezujících k této sociální síti, v jednom případě dokonce, že facebook je sr**ka.

Sociální sítě nemám rád z důvodu, že člověku hodně berou a nic nedávají. Proto je nepoužívám a nebudu používat dokonce ani na podporu byznysu (smsexshop.cz). Včera jsem típnul i linkedIn, kde jsem měl 4 roky mrtvý účet z profesních důvodů.

Facebook me naštěstí už nepotkal, ale na přelomu tisíceletí až do 2005 (tehdy mi bylo 26 let) jsem stovky hodin strávil na xchatu a libimseti. Takovej sraz xchatu nebo libimseti byla banda asociálních individualistickejch zoufalců bez kámošů, jako jsem byl já. Člověk tam šel od nikud nikam. Úplně jsem to típnul a bylo mi líp. Ne, že bych byl nejakej přírodní purista z přesvědčení nebo tak něco. Televizi jsme taky neměli ne pro to, že je to dnes mezi mladými cool (nemít televizi), ale prostě pro to, že filmy z netu dávaly dostatečný a větší požitek … a pořídili jsme jí až pro děcka na youtube …  Sociální sítě prostě byly na nic. V životě naopak pomohlo stát menší individualitou s větším ohledem k ostatním. S tím přišla i oblíbenost ve společnosti a prostor pro upevnění vztahu s kamárády obou pohlaví, kteří nejsou jen frází, ozdobou či společenským statusem, ale lidmi, které potřebuji, součástí života (nejméně jednou za čtvrt roku spolu strávíme večer a jsou schopní se ozvat i sami) a od kterých lze nemálo a někdy alespoň málo očekávat (jinak se naseru :). Ostatní, ač s nimi třeba fungujete v pohodě, jsou jen známí. Může být sice komerčně výhodné je mít, ale zásadně kvalitu života dle mého názoru nezvyšují podobně jako ineternetoví přátelé … byť jich někdo má tisíce :).

Facebook mě potkává nepřímo prostřednictvím mé ženy, kterou též ubíjí, ať už pořizováním mnoha hloupých selfíček po sledování naprostých hovadin. Je to ztíženo tím, že jde o jeden z mála kontaktů s jejím domovským Vietnamem. Takže záminka, byť věcně nikterak zásadní, ale jako argument pro postačující …, tu je. Nemůžu jí to zakazovat, ale zkusím jí vysvětlit to, co zde – tak vidíte mám tady nové předsevzetí :). Sociální sítě jsou opravdu sr**ka. Doufám, že naše děti to poznají dříve než my. Nebudu jim je zakazovat, ale v tom poznání jim pomohu.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

lze vyplnit cokoli

není zveřejněn a magazín s ním nijak nenakládá