Bře 182015
 

18.3.2015

Nosič dětí resp. dětský vak je dobrý pomocník. V prvních měsících ani ne na výlety ale do domácnosti, člověk s ním např. uvaří či uklidí.

cybex_chiccoCybex My.GO – velké zklamání

nula měsíců až 5 let – údaj neodpovídá, Cena: 2000,-, 100 %bavlna, polstrování polyuretan, praní na 30 ostatní zakázáno

Miminko je shrbené jak v pytli. Vak nedrží páteř. Hodí se pouze pro miminko starší 6 měsíců a to i se zapnutou „novorozeneckou vložkou“. Ortoped potvrdil, že jde o dobrou značku, ale shrbené být novorozeně nemá, ať použijeme jiný nosič.

Říkal jsem si tak budeme používat Chicco od známých a pak Cybex, ale ouha…

6-měsíční dítě již sedí vzpřímeně, ale nohy má velmi roztažené. Ač jiní výrobci jsou na tom podobně včetně nejoblíbenějšího nosiče Manduca na heureka.cz, bojím se v tom dceru nechat. Navíc v tomto věku, již chce koukat dopředu, což většina nosičů na trhu, včetně tohoto, neumožňuje.

Původně jsem chtěl Cybex 2.go umožňující nošení i čelem dopředu, jež má i normální nerozcapený posed, ale bohužel až od 6 měsíců.  Touha po univerzalitě a úspoře bohužel zvítězila a ani příjemná látka a jinak praktická kapsička to nemohou zachránit. Nepoužité na bazos či aukro … neprodejné ani za polovinu, přešito na přední nošení a občasně používáno.

Chicco Go – příjemné překvapení

Cena: 700-, 3,5 až 9 kg, 0-9 měsíců – odpovídá, 100 %polyester, polstrování polyuretan, praní na 30 ostatní zakázáno, materiál se zdá být celkem odolný proti zašpinění

Eshop ceny jsou opravdu příjemné. Známí jej pořídili za cca 1500. Nosič splňuje, co slibuje. Možná by ustál i 3 kg dítě, ale 3,5 určitě. Drží dobře páteř a mimi po vyndání nikdy ani při maximálním čase 1h a 20 minut nenaříkalo. S větším než 9 kg dítětem v létě nepočítejte … 6 kg (tj. u průměrného mimi v 5 měsících) v zimním oblečení je hrana, kdy se navíc dítě již po hodině opruzuje.

Závěr: Nosič Chicco Go lze jen doporučit pro cenu  kvalitu. Dlouho s ním ale nevydržíte, a to jak věkově, tak časově, avšak v prvních měsících, kdy nechodíte na půldenní výlety, svůj úkol splní na výbornou. Nosič Cybex My.GO je bez nadsázky k ničemu. Uvažoval jsem též o BabyBjorn, ale po stížnostech mnoha maminek v diskuzích na bolení zad (nevím, zda miminek či maminek) jsem jej vyloučil. Nyní bych patrně volil kombinaci Chicco Go do 6 měsíců a následně Cybex 2.GO s nerozcapeným posedem a možností i pozice čelem dopředu (o tento model bude recenze později doplněna).

  2 komentáře to “Test dětských vaků Cybex My.GO a Chicco Go”

  1. Dovolim si upozornit na to ze uvedeny odporucany nosic je klokanka a nevyhovuje ergonomickemu noseniu..prave nosic napr.cybex je ergonomicky nosic a chrbatik ma byt zahnuty do pismena C a nozky prave tak roztiahnute pre spravny vyvoj noziciek..v klokanke dieta vysi za genitalie.nieje to ergonomicke a vhodne na nosenie deti.pozrite si ergonosice.ergobaby.liliputu.tula.lennylamb..boba.african baby carier a ine..tie vsetky su ergonomicke..oproti znacke chico

    • Můj obor to není. Ortoped poliklinika Táborská řekl, že schoulené hrbaté ne. Nošení dopředu vyžadovala maličká a mj. cybex2go (novější typ) jej umožňuje. Za genitálie nevisí, opírá se částečně o zadek a spodní stranu stehen. Subjektivně odhaduji, že 2 třicetiminutové procházky denně s tím dítě zvládne bez újmy. Pro delší nošení je ale jasně vhodnější poloha čelem k rodiči („sedí“ o něco více na zadku než stehnech), nemyslím ale že až taková rozcapenka jako u Cybex je vhodná a dítě bych v tom delší dobu ani tak nenechal.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

lze vyplnit cokoli

není zveřejněn a magazín s ním nijak nenakládá