Kvě 282015
 

aktu 27.10.2015

samponyčástečně uspěly: Ducray Kelual DS 100ml-, 400 Kč, lékárna (na netu i lehce pod 300,-), Nizoral 100 ml (podobná cena, stačí i levnější 60 ml balení)

propadly: Head and Shlouders pro může proti lupům, pivní šampon, březový šampon a další na lupy patrně nezaměřené Loreal elseve color vive, Garnier Fructis, Panthene, Ducray Elution 400 ml za 400,- (následná péče proti lupům)

Žena kadeřnice nejprve doporučovala mytí ne horkou, ale vlažnou vodou a řádné promasírování pro odstranění staré kůže. Nepomohlo stejně jako pivní šampon či dříve otcem doporučovaný „univerzální březový“ ani pojídání paraořechů. Po konzultaci v lékárně investovala 400,- do titěrného 100 ml šamponu Ducray Kelual.

Zmizlo to po asi dvou, třech mytích v délce dvou, tří minut (ne po 6 týdnech, jak se píše na letáku). Ve snaze ušetřit  jsem se průběžně párkrát vrátil k „normálním“ šamponům (tj dalším v testu), ale lupy se okamžitě po prvním či druhém mytí vracely …Po používání méně koncentrovaného šamponu pro běžnou péči proti lupům stejné značky Ducray Elution za 400,-, ale 200ml, se lupy po 10 týdnech zas objevily…

Kamarádka lékarnice doporučila Nizoral. Je více agresivní, pokud se dostane, kam nemá. Na odstranění lupů potřeboval déle – asi 5 mytí během 2-3 týdnů. Lupy se opět objevily po 6 týdnech mytí obyčejnou vodou.

Závěr: Ani specializované šampony si s lupy trvale neporadí a po nějakém čase je třeba s nimi vlasy opět ošetřit. U někoho to může být několik týdnů a u jiného několik měsíců.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

lze vyplnit cokoli

není zveřejněn a magazín s ním nijak nenakládá