Testy

Dobré HBO seriály

Oproti Netflixu je to dost zoufalé. Jasně pokud se Vám líbí Přátelé a Dva a půl chlapa, bude se Vám líbit i Hra o trůny aj a vlastně cokoli. A bude Vám stačit i program běžné televize …. Pokud chcete něco víc, tak HBO Max není pro Vás. U mě největší hity HBO ale i ostaní produkce značně pohořely.

Ballers (85%)

O exhráčích amerického fotbalu rozjíždějících podnikání v managementu fotbalistů. Seriál vlastně nemá záporáky, jan lidi s protichůdnými zájmy. To jej činí velmi uvěřitelným a přirozeným: Nic tam netahá za uši jako u jiných seriálů. Problémy fotbalistů jsou ais mírně prhnané, ale o tom to je. Je to svět mužů. Ženy mají ve filmu také pár vyznamnějších rolí a zasložili by se více než stiptérské přívěšky a manželku reportérku a doktorku, ale asi to tak v tomto případě bude i v reálu. Většinou plní roli striptérek. Dwayne Johnson enní můj oblíbenec, ale zde mu to sedne. Ostatní hráli dobře, ale on a jeho slizký parťák film odtáhli. Ani nemusím sportovní filmy, ale zde to funguje. Jednoduché scény a zápletky se spoustou vtipných a propracovaných, uvěřitelných a sympatických detailů. Sympatické je i že seriál odolal silné vůli kvótam majitelů vnutit buzíky. Za co tedy srážka 5%. Některé fotbalistická dramata a rodinné scény jsou trochu nudné. Není pravdou, že seriál nepřináší intelektuální přesah či obohacení. Opakovaně sděluje zábavnou formou informaci, že na jednání byznysmeni chodí připraveni, silnější karty vytahují až když musí a že ti nejbohatší mají ostřejší lokty než banda mariňáků. Od určité úrovně nejsou nepřátelé resp. osobní antipatie nehrajou roli a jsou jen lidé, kterí Vám upírají peníze. A byť třeba umíte improvizovat, není to životní styl, ale schopnost používaná, až když Vám náhle spadne střecha na hlavu. Naopak je celkem prost rádoby poučných kliše keců o rodiče tvrdosti makání apod. Pěkný nechtěný vtípek českého dabingu: „Provedeme dú dylidžens 🙂 (správně „djú“). Člověk by čekal, že z tématu naúůjde vymáčnout víc než série. 4. série lehce lapala po dechu, ale pátá to pořádně rozjela. Klobouk dolů.

S osdtupem času sraženo dalších 5%. Přece jen ten děj dost recykluje sám sebe a vyšší ambice si ani nedává, což je dobře. Je zábavný, realistický a dobře udělaný běžný podnikatelský příběh s určitou mírou dobře podaného poučení. Jedna 2 série dobré, ale pokud to recyklujete 5 sérií, je třeba to bodově odlišit od seriálů, které solidní děj mají jako např. The Expanse na Amazon Prime. I proto vše Ballers vlastně nemají ani jediný opravdu silný moment.

The Last of US (80%)

Zombárny a posapokalypsa u mě až na výjimky vždy bodují. Tedy krom nudných Walking Dead – Živý mrtvý. Taková pecka, jak se všude píše to ale není. Zasloužilo by so to více akce a mín gayů :). Ale člověk se u toho nenudí a téměř nepřetáčí, takže velmi dobře.

Hodnocení s odstupem sníženo z 85 na 80. Občas se díl táhne a vlastně v něm ani nic není. Uvidíme, jestli i mnozí novináři sponzorování HBO procitnou ze svého nadšení a na přeceňování se ubere.

Příběh služebnice (75%)

Extrémně temné a silné. Asi nejtemnější seriál vůbec. Trochu mi to připomnělo film Sucker punch. Ten byl asi ještě temnější. Záporáci se chovají až roboticky zle. V těch konzervativnějších islámských státech panuje obdobný režim, takže je to i tak relativně uvěřitelné. Také tu jede kolovrátek, ale umě skrytý a rafinovaný. Velká srážka za dlouhé nudné všudypřítomné flashbacky. Scénář by se patřilo o půku prostříhat. Dost se i natahují scény. Umocňuje to temnou atmosféru, ale když každý prd trvá minutu, tak už je toho příliš. Ve filmu se hodně pláče, ale nepřijde mi to vydojené. Nejsilnější scéna asi konec ep. 7 serie 1 „Nothing is gonna hurt you“. Spousta neotřelých nápadů. Postupné odkrývání profilů postav. Hrdinové jsou vystaveni opravdu velkým stresům a občas to nedávají a stávají se z nich trochu zrůdy. To je nový a úvěřitelný koncept. Snad nejzajímavější je postava tety Lydie, která je v životě úplně ztracená bez vlastního myšlení a smysl jí dává jen žád v podobě kruté služba zahrnující i mučení svých svěřenek. S rouškami trochu vyměkli jednak kvůli muslimům a dále, že by nemohli sledovat výrazy hereček. Stát Gilehad odkazuje na džihád. Hlávní záporný hrdina nosí fousy a nakonec se ukáže jako zrádce. Člověk se skoro až diví, že takový seriál v dnešní době prošel. Musely tam o to být velké boje. Hrdinkymi jsou hlavně ženy a je to sympatické a ve světle dnešního Islámu uvěřitelné, jinak by to patrně bylo považováno za absurdní dystopiskou scifi.

The Pacific (70 %)

HBO Max má výše hodnocené válečné seriály. Ty se ale u mě nad 70% vůbec nedostaly. Zde jsem koukl na pár dílů. A ten čas raději utrtím jinak.

A pak už jen prázdnota …..

Porovnání Netflix, HBO Max a Amazon Prime dle kvality obsahu

Dobré Netflix seriály

Dobré Amazon Prime seriály

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *