Zajímavosti

Jak poznat dobrý sexshop

Kvalita BDSM, absence reklam a slevových akcí, méně již rozsah nabídky

Branže sexshopů je hodně fragmentovaná co do kvality, cen a pestrosti nabídky. Kdo si dá práci s hledáním dobrého sexshopu, je schopen objevit mnohem více, než kupec rohlíků nebo elektrospotřebičů, kde stejný produkt téměř vždy nabízí minimálně 30 obchodů.

 1. Nejvíc lze dálkově i z pohledu laika poznat dle BDSM pomůcek. Tam se tzv. láme chleba kvality sexshopů a erotických pomůcek obecně a tu pouťovou kvalitu evropské BDSM distribuce lze většinou poznat na první pohled i z popisu na internetu bez hlubších znalostí z branže. Dobrým příkladem je Extasica (pečlivě vybrané levné BDSM, odlišné od lokální nabídky ostatních sexshopů) i drahé BDSM pomůcky z kvalitních kůží. Nebo MH sexshop, jenž nabízí pouze drahé kvalitní BDSM pomůcky.
 2. Obchod s dobrými cenami  nedělá slevové akce (stále dobré ceny pro všechny) a nenabízí (nedotuje z cen) dopravu zdarma.
 3. Ač to k tomu svádí, dobrý obchod nepoznáte dle počtu nabízených položek. Jsou např. sexshopy s 10 000 položek, jež např. nabízí 20 typů dild téměř stejné barvy, velikosti a ceny. To nemá přidanou hodnotu. Hledejte pestrost pomůcek, co se nejrůznějších způsobů využití a případně i cen týče. I sexshop s 500 položkami může efektivně obsáhnout komplexní nabídku erotických pomůcek.
 4. Dobrý obchod má vlastní dodavatele, tzn. prodává něco jiného než ostatní. Týká se zejména Extasica a MH sexshop částečně i Sexshop51.cz. Všímejte si pomůcek, co nenajdete v jiných sexshopech (vlastní distribuce).
 5. Obvykle platí čím více fotek, videí a zejména marketingu a reklamy, tím vyšší ceny a tedy i tím menší protihodnota zboží pro Vás (Erotic City a Růžový slon jsou toho příkladem).

Označení materiálů, kvalita poučení, design vibrátorů

Další univerzální rady patrně již neexistují a je to na Vaší pečlivosti zkoumání drobných detailů apod. Pokud se nechcete zkoumáním kvality trápit, doporučujeme extasica.com, mhsexshop.com a do značné míry i titanmen, kde nekvalitní produkty do prodeje v podstatě nepouští.

Profesionál nebo i novinář, co byl v pár sexshopech či na pár světových výstavách, dost pozná i z nabídky dild. Z fotek a popisků dild si lze určitý obrázek udělat, ale některé společnosti jako PipeDream USA dokážou nádherně nafotit a popsat i plastové zapáchající šmejdy.  Laik se v nabídce dild v podstatě může orientovat  dle označení materiálů dild, a to liquid silikon (či též platinium či premium silikon) nikoli lékařský (=tvrdý) silikon a dle označení realistická kůže a ekvivalenty tohoto pojmu (realskin, trueskin, cyberskin, ultraskin apod.).

Profesionál či s problematikou dobře obeznámený zákazník, jež má dlouhodobé srovnání z více sexshopů, rovněž pozná, jak si sexshop stojí kvalitativně v poměru k cenám – zda prodává produkty nevalné kvality za předraženou cenu. Toto know how ale nelze vtěsnat do pár stran článku. Co do poměrného zastoupení kvalitních dild je nejlepší sexshop Extasica, jež má též patrně jako jediný sexhop v České republice vlastní zakázkovou produkci dild.

Dle vibrátorů moc nemá smysl se orientovat. Trh vibrátorů na rozdíl od ostatních hraček není fragmentovaný a všichni v zásadě nabízejí to samé. To sexshopu poměrně i nutí srovnávat ceny vibrátorů, přestože některé sexshopy zůstávají velmi drahé i v kategorii vibrátorů (např. o 50% více než nejlevnější lokální sexshopy). Navíc, i velmi levné vibrátory v řádu 20-30 Eur s nízkou marží mohou relativně dobře kvalitou konkurovat vibrátorům za 200 Eur s vysokou marží. Nellepěí ceny vibrátorů nabízí sexshopy Deep Love, Sexshop.cz a částečně i Extasica.com.

Sexshopy s nekalými praktikami

Dvojí ceny pro srovnavače

U některých sexshopů (ale i běžných obchodů mall.cz) jsme zjistili dotované ceny za nákupní cenu obchodu pro zákazníky Heureka a jiné srovnavače. Tyto dumpingové ceny pak hradí z marže ze svých stálých zákazníků.  Např. k 22.10.2020  Satisfyer Pro 2 Next Generation  895,- v eshopu a 666,- v eshopu na Heureka. To je cena, za kterou sexshop nakupuje u distributora. Pro stálé zákazníky platí ceny o desítky procent vyšší a ty pak sanují nákupy zákazníků z Heureka. Pokud si to budete chtít ověřit, jdete nejprve do eshopu E-kondomy.cz přes google a pak teprve přes Heureka (při obráceném postupu Vám cookies nabídnou jen cena Heureka).

Podle ankety zde to zákazníci vnímají jako podvod na věrného zákazníka. Redakce magazínu to vnímá o něco neutrálněji jako negativní agresivní marketing a nikoli jako podvod. Ale rozhodující je hodnocení čtenářů (viz též anketa na konci). Zavedli jsme proto čistě zápornou bodovou kategorii Nekalé praktiky. Za nekalé praktiky rovněž odnímáme link na eshop (pomáhá v hodnocení Google).

Xsexshop.cz Např. k 22.10.2020  Satisfyer Pro 2 Next Generation  629,- v eshopu a 625,- v eshopu na Heureka (tj. daný den nákupní cena sexshopu ve velkoobchodu – tzn. záporná marže!).

mall.cz Např. k 22.10.2020  Satisfyer Pro 2 Next Generation  995,- v eshopu a 625,- v eshopu na Heureka (tj. daný den nákupní cena sexshopu ve velkoobchodu – tzn. záporná marže!).

sex-shop.cz, erotickysvet.cz, megasexshop.cz, vibratorek.cz, nakupni-dum-praha.cz, intermedika.cz

Tuto praktiku nedělají jen sexshopy, ale i jiné obchody.

Nekalé prakatiky

Fiktivní slevy (e-kondomy cz)

Netušili jsme, že to ještě někdo z větších obchodů dělá a vůbec to nesledujeme. Náhodně jsme to objevili u eKondomy. Např. produkt Pro 4 Fuck Machine nabízí zlevněný z 39 000 za 25 000, ač nad tuto částku se nikdy v ČR neprodával. První jej na trh ČR uvedla Extasica  10/2022 za 21000,-. Pokud se podíváme na negativní recenze na Heureka, tak je jich podezřele hodně vymazaných. Sami o sobě bychom to nepsali, ale zde se toho nasčítalo celkem dost. Přidáme i naši zkušenost. Komunikace s naší redakcí byla též serií lží.

Anti věrnostní tarif (e-kondomy cz)

(věrní zákazníci dotují dumpingové ceny pro srovnavače typu Heureka, fiktivní slevy). Pro srovnavače mají dumpingové ceny (i o desítky procent lepší).  Např. k 22.10.2020  Satisfyer Pro 2 Next Generation  895,- v eshopu a 666,- v eshopu na Heureka.

Hodnocení celkem: 54%

 1. Cena výkon 7/10 * 60 = 42
 2. Diskrétnost a ochrana zákaznických dat 5/10 * 10 = 5 (heureka recenze bez sohlasu -2b, -1b existence zákaznického účtu, -2b absence informací o osobních údajích)
 3. Rozsah nabídky a sklad 8/10 * 10 = 8
 4. Absence nekvalitních pomůcek 6/10 * 15 = 8 (srážka za clinic, BDSM a dilda), O relativně nekvalitním dildu píší „Ten nejlepší realistický penis na trhu!“ A dost vyřazeni z žebříčku!!!!
 5. Extra 4/10  * 5 = 2 (fotomodelky)
 6. Nekalé praktiky (min. od 2020 až současnost)minus 10b (od 2023 i protizákonné – fiktivní slevy)

2023: Vesele pokračují dal v nekalých reklamní praktikách. Nechrání soukromí zákazníka, jak by měli. Zvažujeme diskvalifikaci z žebříčku – stalo se.

Anketa

Jsou nízké ceny sexshopu pro zákazníky z Heureky vykoupené dražšími cenami pro vlastní věrné zákazníky sexshopu o.k.?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Stejné sexshopy dvěma více názvy – dvojsexshopy, trojsexhopy a vícesexshopy – těm se raději vyhněte

Doporučujeme k nim přistupovat obezřetně, ale některé mají svou kvalitu. Něktěrí jako např. dvojsexshop Vibratory net a dvojče Sexshopp cz nejsou příliš kvalitní.

JUDr. Ing Vladimír Koranda, Ph.D., redaktor

Související článek: 10 nejlepších sex shopů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *