Bře 222020
 

Tento článek na pokračování chci psát již několik let. Dělám to proto, abych našel nějaký balanc a třeba to i někomu pomůže.

 

Jsme spolu 12let a máme spokojené manželství, jež nám nezevšednělo. Možná je to i tím, že jsme oba z hodně jiných kultur.

Žena, ač je žena v domácnosti, má věci dost na háku.

Vypadla klika z koupelny. Nasadila jí tam kolmo směrem k zemi. Říkám jí to nevidíš, že je ta klika obráceně. Tos ji radši měla nechat ležet na zemi. To je asi nejikoničtější příběh. Ale to je pomalu každý měsíc podobná pecka.

Dnes 30.3.2020, kdy mám trochu víc času, jsem splnil dlouhodobé přání, že to začnu psát. Dlouho jsem váhal, že je to neúcta k ženě, ale prostě …

Občas kvůli jejím záděrům ztratím spoustu času. Ráno chce dcera kakao. Abych ho udělal, chci si vyprázdnit dřez, kde žena standardně nechává nádobí přes noc nebo přes víkend. Uklízím nádobí. V prostoru na hrnce jsou nové věci a bordel, že skříňka nejde zavřít. Vše vytahám a přerovnávám, s tím, že vyhodím nepotřebné krabičky. Žena vstane a řekne, že to udělá. Já jdu pracovat. Místo, aby nejprv uklidila ten bordel na zemi na půlce kuchyně, rozhodne se umýt a utřít nádobí ve dřezu. Přitom několikrát obchází ten bordel na zemi na kuchyni. Říkám jí, tak nejprv úklid ten bordel na zemi, ať tu můžeš chodit, ne. Ach jo. Ona ještě bojuje, že si to udělá podle sebe a že je ve skříňkách málo místa. Říkám jí, nějak to zařiď, ty skříňky nevyrostou a místo na další skříňky není.

Zapomněl jsem dodat, že já mám školy a jsem o 9 let starší a žena je prostá dívka. Já vydělávám, zajišťuji všechny úřady a nákupy krom potravin. Když po ní chci něco nestandardního, tak si musím dát trojitou práci, abych to vysvětlil. To neříkám, abych se povyšoval, ale že jakákoli kritika je přijímána velmi bojovně, takže se jí snažím vyhýbat, jak jen to jde.

Další vychytávka měsíc zpátky. Zavázala odpadní sáček do koše, nechala jej v koši a šla pryč. Typická záděr práce. Já chci něco vyhodit – musim to položit, umýt si ruce, vyhodit či rozvázat zavázaný sáček a následně teprv vyhodit danou věc. Kdyby neudělala nic, tak to bude lepší.

To sou prostě takové zkraty, že člověk nechápe, co se jí honí hlavou.

Víte, my doba neleštíme nábytek či dveře. Neřešíme prach na skříních a někdy ani na oknech. Vanu a umyvadlo dost často myji při koupání. Nejsem právě fanda úklidu a jsem spokojenej, když se po zemi neválí hračky či zbytky jídla, je prázdný dřez a děti nejí v posteli. Proč právě toto? Když máte zapráskaný pokoj hračkami na zemi, tak se tam nedá chodit. Když je v dřezu nádobí, tak už další neumyjete – nejprv je třeba umýt to nádobí ve dřezu a pak teprv ten Váš talíř. Proto, když výjimečně vařím, myji nádobí hned. A když máte drobky v posteli, tak se tam nespí moc dobře.

Dokud jsme neměli děti a já neměl 2 práce, tak jsem i dost pomáhal v domácnosti – luxování, nákupy. Teď už na to prostě nemám čas. Takže po troše frflání si na více práce zvykla (musela, nebyl, kdo by to udělal).

To říkám proto, že nejsem pedant. Ale to co provádí, žena, mě vskutku doráží. Říkáte si, Ty vole, jak tohle mohla “vymyslet”, to neni přece možný. Je, a to opakovaně. Podobných dorážeček bylo snad 30 nebo víc. A vy prostě vidíte, že buď vůbec nepřemýšlí, nebo má věci na háku takovým způsobem, že jí jsou některé věci, např. že jiné zadře prací na víc, úplně putna.

Pomáhá mi s focením věcí pro obchod, abych aspoň trochu času ušetřil pro děti. Byl to dlouhý proces vysvětlit, že ty fotky neděláme proto, že se musí udělat fotka, ale aby to zákazník viděl hezky.

 

Ona prostě jede na 30% v silných chvilkách na 50%. Postará se o děti, jídlo, nákup potravin a dětského oblečení, návštěva dětí u doktora a v ostatním mám jednu vlekou jistotu – že je to komplet na mě (od platebních příkazů, přes úředničinu, počítače, výdělek peněz, zařízení výletu mimo město, prostě vše). Vtipné je, že k vyššími výkonu ji vyburcuje, když jsem nespojený či naštvaný. Jinak víceméně funguje za dne den. Jako typický příklad lze uvést toaleťák. Kdyby to bylo na ní, tak se nákup toaleťáku začně řešit až dojetím posledního štráfku. Prostě problém se řeší nikoli za 5 12 nebo taky ve 12, až když skutečně existuje a nelze přehlížet – konec toaleťáku či má naštvanost. Takže ani po 12 letech manželství nevycházím z údivu, co to je fungovat na 30%. Jestli se dostane na 50%, tak to je max a pokud bych chtěl víc, tak by to nezvládla. Další vtipná věc je, že si myslí, že děláme stejně či dokonce, že ona dělá víc :).

Přátele říkají, že má žena (31let, 38kg, 150cm) nejen vypadá jako dítě, ale že je dítě. Ono to tak je.

Jestli si říkáte, proč jsem v manželství spokojený. Má žena není kráva, je štíhlá i po 2 dětech. Na to si hodně potrpím. Má sexuální chemii. Je to nejkrásnější holka, jakou jsem viděl. Můj nejlepší kamarád je na tom v některých ohledech lépe a v některých stejně blbě, jen má ty ženy 2, tedy přesněji jednu doslova stokilovou :). Jak se říká, všude je něco.

 

Květen 2020. Pekáče pod troubou trvale uklizeny tak, že vyčuhovaly 15cm 14 dní. Stálé řešení. Řekl jsem návštěvě, ať jí něco řekne. Žena pak brečela a byla naštvaná. Já jí řekl, že jsem brečel 14 dní.

Listopad 2020

Takže pondělí, úterý jsem odbavil několik zásilek a vždy jí jednu nechal. Obě zmrskala a to jen kontrolovala po mě. Takže já to dokontroloval ještě po ní. V sobotu ráno jsem s dětmi odjel k našim a vrátil se v neděli. Hlásila mi hned, že povlíkla. Říkám, že jsem povlékl v ložnici před 2 dny, a ona že povlíkla jen u dětí. Večer jsem protahoval obočí neb 1 peřina a 1 polštář zbylo povlíct na mě. To si jen člověk v duchu řekne. Ty vole, aspoň, že je hubená a krásná …, jinak bych řešil problém já. Je to prostě lenora.

Další dorážečka je, že se velmi hlásí o slovo, jak vést můj byznys, aniž by mu rozuměla nebo mi s ním významněji pomohla. Tohle je však ještě větší doména rodičů, jejichž selský rozum dle nich přebije školy a roky podnikatelských zkušeností. To si pak připadám trochu jako ve špatném snu a je náročné to ukočírovat. Mám prostě doma místo partnerky, 3 děti a musím se s tím smířit. Samozřejmě, že jsme o tom stokrát mluvili, ale ten posun tam nikdy nebude.

25.11.2020

Tak dnes tu máme další mňamku. Dnes ráno mi ženu říká, ať malýmu nedávám nutelu, že se nemůže vykakat. No a v 15:00 přinesla pro děti čokoládové koblihy s tou hnusnou tukovou čokoládou co nikdo nejí. Říkám jí, ty vole proč kupuješ čokoládu, když si mi ráno říkala, že jí nemám kupovat. Tohle jim chutnalo, když to koupila máma kamarádky ze školky. To ale byla cukrová poleva – to neměli tvaroh marmeládu nebo cokoli jiného. Žena hrozně zuřila, že jsem si jí dovolil kritizovat. Prostě občas zataženo občas trakaře, tam nikdy nebude v mysli nebude jasno. Já vím, že sem si jí nebral pro mysl, ale, sakra, na elementární úrovni snad může fingovat každý. No tak asi ne … Já snesu dost, ale tohle jsou věci, co mě fakt doráží – nedostatek základní inteligence a neochota to přiznat. Asi platí to co říká můj kámoš, většina lidí na světě si myslí, že jsou ty nejchytřejší pod sluncem.  Jen já jsem ten blb, který si to musí uvědomit a přizpůsobit se tomu. Tak třeba můj táta – jediné co kdy četl je Rudé právo a pop science, kouká na troje zprávy denně a razí názor, že jiné noviny než Právo číst nepotřebuje … a je nejchytřejší na zemi … Ach, jo ten selský rozum je někdy pořádný zlo. Kdybyste někdo potkal mýho tátu tak mu to řekněte, mě už se do toho nechce. Šéf mi jednou řekl: Lidi nevidí svoje limity. Já bych to korigoval, že 80% populace nevidí svoje limita a 20% nejchytřejších ano.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

lze vyplnit cokoli

není zveřejněn a magazín s ním nijak nenakládá