Nesprávné označení nemovitosti v žalobě na vyklizení

Dotaz pana M okres neznámý

Zdravím. Žaloba podána je na vyklizení, S tím že údajný byt 2kk byl realizován při stavbě domu rok 1945 cca. Osoba má od narození trvalý pobyt na adrese toho kdo se měl vystěhovat…. Ale na uvedené adrese se dům nachází ale v údajných prostorech je podle koloudačního listu pivnice o velikosti 3+wc pergolou se samostatným vstupem dveřmi. Od zbytku domu ikdyž je v přízemí je částečně svázána chodbou do kotelny….. Ale hospoda skončila a zní si s této hospody po náročné přestavbě postavil byt 3+1. Společná kotelna už nebyla společná poněvadž majitel vystěhoval… Ještě stavebni odbor potvrdil že kolaudace je platná na hospodu. A přestavba 3+1tam není ani 2kk…. Má žaloba šanci?

Odpověď: V rámci soudního řízení někdy v takových případech dojde k upřesnění žaloby. Pokud se tak nestane a nesprávné označení dojde až do exekuce, musím nechat dotaz otevřený, neb v nejbližších měsících nemám kapacitu na nastudovaní řešení …

Intuitivně se nabízí, že exekuce by mohla být realizovatelná i přes nesprávné označení počtů pokojů či nesprávné označení některého údaje v katastru, pokud by nemovitost byla v rozhodnutí jinak jednoznačně a nezaměnitelně identifikovatelná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *