Testy

Porovnání Netflix, HBO Max a Amazon Prime dle kvality obsahu

Na českém internetu je několik porovnání Netlixu HBO Max od společnosti Warner Bros. a případně dalších streamovacích služeb jako Disney + či Amazon Prime. Obvykle se dozvíte, že na Netflixu je toho více, většinou s titulky a na HBO méně, ale většinou dabované. K tomu informace o cenách streamovacích tarifů. Zde se ale podíváme na srovnání kvality filmových děl.

Na Neflixu se občas dá najít seriál s neotřelými prvky jako třeba Zaklínač, Lucifer, Mr. Robot, Fejky, Válečná Jeptiška, Ginny a Georga, Cobra Kai aj – více článek Dobré Netflix seriály. S Netlixem jsem jako streamovací platformou začínal a nadával na kolovrátek a výkrm prasátek. Druhou řadu Vikingů už jsem proto nedokoukal a Lucifera od třetí řady masivně přetáčel.

HBO má masivní marketingovou podporu v médiích. Takovou smart podporu, že novinář na renomovaném zpravodajském serveru typu ides.cz např. napíše.: „Mezi lidmi se stejně říká, že HBO jede a na netflixu již nic není.“ V médiích se stále píše o tom, jaký hit je Hra o trůny, The last of us, Bratrstvo neohrožených a Westworld. Jdete tam a říkáte si to bude asi pecka. Dostáváte seriály typu Krok za krokem nebo Přátelé se slušnými triky, ale bez jakékoli zajímavé neokopírované zápletky, zvratu, překvapení či humoru. Dobrá kamerová a triková kvalita, ale nulový vypravěčský obsah.

Hra o trůny je taková nuda, že jsem to přes oblíbenost scifi a fantasy vypl v druhém dílu. Dal jsem tomu šanci o pár let později, ale proklikání pár dílů mě ani nedonutilo to zapnout. Lidé si zde pochavalují, že každím dílu někdo umře, velké bitky a sex. Do třetice jsem tedy projel celou první serii a neviděl ani jednu bitku, jen neustále nudný pokec. Asi ostatní koukám jiné Hry o trůny než ostatní …. Je fakt, že v očích ostaních jsem zhýčkaný divák i strávník. Bratrstvo neohrožených – jeden 2 díly člověk odkouká, ale pak už je to jen dokola a další díly nemají co dalšího nabídnout. The Last of Us – poskapokalyptické filmy a zombárny obzvlášť u mě automaticky dostávají k hodnocení 40% bonus, takže se mi líbí skoro všechna díla v tomto žánru. Třetí díl z The Last of Us byl věnován 2 starým buznám. Kvóty na buzny tedy seriál splnil, ale nebylo to ku prospěchu věci. Westworld bohužel stáhli (neviděl jsem). Jediný slušný seriál na HBO je Příběh služebnice, kde však musíte polovinu stopáže – flasbacky o ničem- překlikat. Koukatelný, ale jen lehce nedprůměrný, je válečný The Pacific. A pak už jen nicota. Star Girl – mix rodiného seriálu a komixu – tj. obojí mé oblíbené, s mým oblíbeným hercem Lukem Wilsonem je naprosto o ničem. Nevadí dementní kostými. Ale děj je asi jako když zkopírujete 50 různých seriálů z komixů a školních lavic, sterilizuje to od všech vtipů a sexu a kašičku bez chuti podáváte.

Prošel jsem pár dalších nejsledovanějších seriálů na HBO Max a všude stejná nuda. I normální lidé žijí zajímavější běžné životy než sterilní a nudní hrdinové a superhrdinové z HBO Max. Na HBO není prostě nic, co by človeka bavilo. Možná Vám to na pár večerů vymyje mozek po těžkém pracovním dnu, ale po týdnu či dvou tu prázdnotu prokouknete a dáte HBO Max sbohem. Po aktivaci nezapomeňte hned deaktivovat automatické prodloužení předplatného a smazat kartu z účtu HBO.

Pro zaujatost nemám důvod. Hodnotím jen dle toho, jak jsem se u sledování seriálů bavil. Málo kdy jsem tak rezolutní. Naopak, spíše fandím a naddržuji slabším, ale tady to prostě nejde. Netflix je prostě seriálová plaforma. Fimy tam najdete starší a kolikrát i bez dabingu. I v seriálech má Netflix spoustu balastu a u těch dobrých seriálů by mohl děj méně opakovat. Není to zázrak, ale u seriálů občas najdete i něco, co pohladí na duši. Daří se mu vymaňovat z klišé. HBO Max je totální prázdnota včetně tzv. seriálových hitů, jež rezonují v redakcích mnoha renomovaných medií i žebříčcích diváckých hodnocení. HBO Max neurazí, ale po pár dnech se sebe začnete ptát, proč se na to dívám a jestli Vám to něco, včetně zábavy, dává a odpověď je – Ne. Ani nejsem na HBO Max naštvanej. Za tu 1Kč jsem dostal o něco více hodnoty než jsem zaplatil (Příběh služebnice). Když započtu ten zabitej čas tak ta přidaná honota je spíše záporná :). Upřímně se nedivím, že s takto bídným obsahem i přes výborný a masivní marketing platfotma HBO (Go) Max krachuje. Evidentně to chce ubrat marketing a přidat kvalitu a hlavně zábavu. O zábavě totiž tyto platformy mají být … A seriály typu Přátelé – prakticky bez děje – už v dnešní době možná divákovi stačit prostě nebudou. Jasně, může být hůř – jihoamerické love telenovely či C-čkové seriály točené s kamarády za domem, ale to se pak stejně raději zabavíte jinak.

Na závěr – nelíbí se mi, jak seriály a streamovací platformy zbytečně nadměrně adorují alkohol. Aspoň, že cigára už jsou z módy. Sám se občas napiju, ale nemusím každý den. Nesvědčí to nikomu, zdraví ani výkonu.

Provnání Amazon Prime

Dobré Netflix seriály

Dobré HBO Max seriály

Dobré Amazon Prime seriály

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *