Triky obchodníků

Portál ekonomických subjektů – klasičtí šmejdi

V obchodním věstníku České republiky se zapisují i osoby nově zapsané do obchodního rejstříku vedeného krajskými soudy. Získat adresu nově vzniklé firmy je tedy hračka pro každého.

Při zřizování firmy v lednu 2022 nám obratem přišla zobrazená složenka na 2690 Kč.

Jde o neobjednou službu dle našeho domnění a vyjádření našeho marketingového odborníka bez valné kvality. Prostě jste zaspsáni do další veřejné databáze, jež nemá přidanou hodnotu k obchodnímu rejstříku. Dobrou úspěšnost to může mít zejména u podnikatelů cizinců.

Spousta lidí to může mylně považovat za součást zápisu do ofiociálního obchodního rejstříku. V praxi jde ale o tahání peněz na hraně podvodu – prostě klasická šmejdovina. Další silnou stránku tohoto triku šmejdů je, že míři na podnikatele.

Ti se následně nemohou domoci odstoupení od smlouvy jako spotřebitelé. Mohli by věc sice velmi úspěšně napadnout žalobou naneplatnost právního úkonu učiněného ve skutkovém omylu vyvolaném lstí protistrany, včetně proplaení nákladů na soud a právníka. Avšak za ty peníze se Vám nevyplatí se s právníkem ani scházet a raději je odepíšete.

Díky Portále ekonomických subjektů za námět na další článek o šmejdech v Čechách.

 

Související články: Telefonní seznam České republiky a Slovenska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *