Peklo pro nezadané – vyjímečná korejská show na Netflixu, která naučí balit
Reality show z tropického ostrova, kde má 5-6 holek a stejný počet kluků čas na seznámení. Běžné reality show jsou zpravidla odpad. Tato show se od ostatních liší snad ve všech ohledech, vyjma přitažlivého vzhledu účastníků. Hráči jsou vysoce inteligentní. Není tam žádný tlak např. nedostatkem jídla či fyzickým vyčerpáním a všichni se mnou soustředit na nalezení ideálního protejšku. Mírný tlak spočívá v omezenosti povolaných konverzačních témat a otázek, přesněji údajů, jež o sobě mohou hráči ostatním sdělit a zejména v časovém presu 8 dní. Skoro každý si hráči vybírají z opačného pohlaví a pokud se ve výběru shodnou, odjíždí na noc do luxusního hotelu, kde nemají limity pro rozhovor. Situace příjemně komentují 2 známé ženy a 2 známí muži z korejské společnosti. Ukazují nejen vhled a empatii, ale i přátelskost a celé to zjemňují pro herce i diváky. Smál jsem se dost. Ty rozhovory a kamera jsou oproti běžným reality show tak dobré, že se ptáte zda je to fake nebo ne. Hodně dělá to, že tam nezvou kdejaké gumy, jak je to evropských show běžné, kde marketingový specialista je už bez nadsázky inteligenční top :).
U Chlapů – kluků je zajímavé tunelové vidění, které jsem měl až do 30 let sám. Když se Vám někdo líbí a vy jemu ne, máte klapky na očích a když Vám řekne 3x ne, stále si myslíte, že jste se jen málo snažili. Přitom vedle jsou další krásky a člověk se vážně zbytečně trápí. Tedy krom toho, že pro dotčenou osobu je nepříjemný aniž by si to uvědomoval. Někteří diváci si říkají, že ti kluci byli snad retardování. Já ale takto fungoval a vidět tento seriál v pubertě, hodně by mi to pomohlo. To ale není jediný důvod mého vysokého hodnocení. Zde dostanete pořádnou porci jemné inteligentní romantiky a krutě reálné. Dále se to liší v ohleduplnosti a roztomilosti Korejců. Je to hodně jemné, ale zárověň i celkem intenzivní.
Co mě vadilo. Nic. Možná se to nemuselo překombinovat nově příchozími v průběhu soutěže. Ač jeden příchozí bývalý spetznas tam nakráčel dost sebevědomě a rozvířil ty vody těch korejskejch stydlíků. I těm největším frajerům se občas z lásky podlomí kolena tak, že to skoro ani nejde ustát.
Extasica. Jedinečné sexuální hračky.
Druhou sérii jsem viděl jako první a hodnocení výše (100%) je k ní. První série je ještě lepší než druhá, ale víc než 100 % dát nejde :). Jediné, co je v druhé lepší, je kamera. Lépe se naučili účastníkům koukat do očí. Také si pohlídali, aby se nikdo neznal předem. To je víc fér.
Zajímavosti: V realitě je 90% vztahů láska z rozumu nebo lépe řečeno láska na druhý pohled. Zde si ale účastníci mohli vybírat. Nejzajímavější bylo, že vůbec nerozhodovalo, jak mluvili, co říkali a jak se snažili, ale jak se navzájem líbili fyzicky. Všichni chtěli, vtipné milé či z hezkým úsměvem apod., ale nakonec si vybrali ty fyzicky nejhezčí, co se k nim relativně hodili. Člověk by je mohl pospojovat i jen dle fotek, aniž by se viděli. Mám to stejně. Postihuje to méně disciplinované lidi. Ti disciplinovaní mají i jiné priority např. soběstačnost partnerky, a lásce a sexuální chemii přikládají nižší váhu. Holky ale jednaly o něco více i hlavou. Z první série se všichni již po roce rozešli. Všichni byli již před show velké osobnosti a show to jen posílila, takže pak museli mít hodně práce i nabídek.
Vedle fyzického vzhledu pak nejvíce bodovalo vyjádření zájmu bez tlačení na pilu, bez chtění odpovědí či vyjádření. A u holek i věrnost či oddanost. Máme naučeno, že kvůli lásce je nutno bojovat a trápit se. Po letech myslím, že to je možná ta největší hloupost, co si na sebe lidstvo ušilo. Flirt a lásku si člověk může prostě jen užívat. Nepřivlastňovat si druhého, ať city opětuje nebo ne. Žít okamžikem a ne očekáváními. Málokdo to pochopí mladý. Ale i ve vyšším věku je to lepší než nikdy. Všichni komentující byli vážně skvělí. Takové jemné ale ke každému vřelé a intenzivní postřehy a vtípky. Zkusím něco z toho nakopírovat do svého portfolia :). Vůbec ti Korejci jsou prostě konverzačně velmi zdatní a vtipní.
Třetí série zůstává vše dobré včetně střihu, jež nadále selektuje jen to zajímavé. Zlepšuje se to v tom, že účastnící neplývají časem. Méně se ostýchají a jdou na věc víc z příma. 110% XD Zajímavé, že i když je kluk sebestřednej, ne moc chytrej ani vtipnej, co se v sobě nevyzná a žádnej krasavec, může mít největší úspěch. Jediné v čem byl dobrej, že si často bral slovo a byl pseudo vůdčí typ ala trouba. Sebevědomý sebestřšedný kluc v tét sérii překvapivě frčel nejvíc, ikdyž byl větší trouba než ostatní. V tomto je 3. série trochu ujetá. Nedá se ani říct, že by byl nejvtipnější. To byl ten svalouš. Ani že by tu show udělal. Protože holky ho chtěly, tak kamery nalepili na něj … Je to asi dost o tom se jako kuk projevovat, třeba i špatně, hlavně aby ho holka poznala a nebála se ho. Něco ve stylu, lepší autentickej – uvěčitelnej a špatnej než mistr romantiky, o kterým nevíte, jaký bude za rok. Jediná zásadní chyba u kluka je možná mít od holky nějaká očekávání dřív, než se holka zamiluje.
Je to celkem slušná škola randění, vhled do duše opačného pohlaví. Spoustě lidem pomůže se uvolnit a lépe seznamovat. Láska neprochází žaludkem, ale vedle vzhledu spíš vtipem a zábavou.
4. série je nejlepší, ale víc než 100% dát nejde. Bez ztráty bodu a téměř bez chvilek nudy to prostě nemá konkurenci. Čirá inteligentní zábava a čistých 100 bez mhouření očí. Hlavní ženská star Lee Si-An byla dříve normálně štíhlá (hodně zpívala a tancovala) a na soutěž ve 23 velmi štíhlá. Vypadala krásněji a mlaději než ve svých 18. Úspěch se jasně dostavil u chlapů i diváků. Asi tolik k přitažlivosti ženské štíhlosti. Mj. v soutěži nikdy nesoutěžili ani 1 plnoštíhlý účastník. Oni vědí proč :).
Účastníci jsou označování jako hráči a soutěžící, ale soutěžní faktor je zde i přes výše uvedené dle mého názoru celkem malý a show dominují fyzické preference, balící snahy, reakce na ně a jejich komentáře od milých bavičů. Člověk se opravdu může dost přiučit, jak to to mezi ženami a muži funguje. Co kdy říkat a co ne.
Je taky fér říct, že 1 – 2 účastníci nebývají úplně běžní lidé. Mediálně ostřílení soutěžící v různých show a tedy tak trochu i herci, které do show navíc za nemalého usilí protlačili jejich agenti (případ hlavní star Lee Si-An). Další 1 – 4 pak doslova herci, umělci či modelové. Tzn až polovina lidí ze show byznysu. Ve čtvrté sérii jsou ze show byznysu všechny dívky a 3 muži další 2 vedou více restauarací. S klasickým povoláním je tam jen jeden auditor. V samotné show komentátoři jen lehce naznačí, že jde o známé osobnosti a člověk se to dozví až dohledáním na netu. Show to lehce oproti minulým seriím pozvedá. Ti účastníci jsou psychicky odolní a zábavní i ve stresu. Ostatně i proto vybírají relativně úspěšné lidi. S odstupem je vidět, že ti lidé již dříve před kamerou stáli denně. Před kamerou proto působí víc přirozeně než obyčejný člověk, který na kameru není zvyklý. Na druhou stranu to trochu ubírá na autenticitě. Někteří i hrají. Říkají si – stejně jsou to všechno zde showmani. V reálném životě si najdu někoho normálního. Zejména u holek je to pak o tom někoho získat – být úspěšná a tedy být úspěšná i dále v showbyznysu. Tedy trochu soutěž.
Zajímalo by mě, jestli vtipné – neromantické momenty vystříhávaj po nedostatek času nebo tam prostě nejsou a lidi se nebaví, nevymýšlí žádné blbosti a jen se snaží vzájemně balit.