Čvn 292020
 

Recenze sexshopů – 10 nejlepších a nejvýraznějších sexshopů v České republice v pořadí od nejlepšího dál.

1. Extasica.com – Tip Magazínu spotřebitele

Extasica.com funguje od 2016 a značně se vymyká ostatním. Jako jediný sexshop v ČR téměř opustil plastové zaváděné pomůcky a nabízí  pouze silikonové a realskin pomůcky vyšší kvality. A to za ceny, za něž jiní prodávají plastové. Jde o jediný český sexshop s působností v celé EU. Prodejna v Praze 4 nabízí široký sortiment v oblasti BDSM a clinic. Má nejvyšší zákaznické hodnocení Heureka v oboru – 99,7%. Ověřené hodnocení zákazníků od 2019 blokuje. Odmítl posílat Heureka data o nákupu zákazníků. Data zákazníků jsou vždy po vyřízení objednávky mazány a nelze zřídit zákaznický účet. Jste-li fanoušky slevových akcí,  tam nepochodíte. Obchod je přímým distributorem a nabízí stálé až 1/2 ceny oproti identickým produktům v jiných sexshopech. Je otázkou nakolik je bude schopen udržet. Některé položky jsou nedostupné i několik měsíců. Na blogu mají několik článků, jež se tématem zabývají poměrně do hloubky. Mají pár skutečně vlastních, nikoli pouze rebrandovaných, produktů.

2. Titanmen.cz – Tip magazínu spotřebitele

Titammen se zaměřuje na gay a extrémní pomůcky. Opravdu široké portfolio kvalitních produktů podporované zahraničním zakladatelem. Jste-li z Prahy, výhodou je sklad v Praze Vršovicích s nulovým poštovným. Nejde však o prodejnu, kde by bylo možno zboží osahat. Cenově se pohybuje spíše ve vyšší střední třídě. Obchod nabízí široký sortiment masivních dild, gelů pro fisting a kvalitního fetiš oblečení. Určitou malou skvrnou na pověsti je nabídka i pár plastových dild od společnosti PipeDream USA, jež zapáchají silněji než dilda za třetinovou cenu z Aliexpress.

3. Růžový slon

Tento známý ostravský sexshop funguje již velmi dlouhou dobu. Nabízí pěknou prodejnu a velmi dobře udělaný web se spoustou zajímavých článků pro krátké chvíle. Exlusivitou sexshopu Růžový slon jsou videorecenze produktů. Zajímavým nápadem je též “tajná” 13. komnata s VIP obsahem. Růžový slon masivně investuje do reklamy nejen na Google, ale zejména na Heureka.cz a jeho výdaje na reklamu odhadujeme jako druhé nejvyšší na trhu. To je znát i na cenách a pomineme-li Erotic city, bude Růžový slon jedním z nejdražších na trhu. To kontrastuje i s jeho ochotou nabízet i zaváděné pomůcky (některá dilda a vaginální zrcadla) velmi nízké kvality. Shop je relativně drahý, ale nabízí velkou spoustu extra v podobě videorecenzí, informací,uživatelských recenzí a zábavy.

4. Aliexpress.com – Tip Magazínu spotřebitele

Byť nejde o klasický sexshop, dost možná bude tato čínská obchodní platforma co do obratu dvojkou na českém trhu sexuálních pomůcek, a nelze proto dělat, že ji nevidíme. Mnohým sexshopům vadí jako nefér konkurence. Neférovost spočívá v tom, že na rozdíl od sexshopů v ČR de facto neplatí DPH a clo z výrobku ani z dopravy. To padne v lednu 2021. Výhodou této platformy jsou velmi nízké ceny, velmi nízká masová doprava kanálem Aliexpress a obrovská nabídka zboží. Nevýhodou čekací doba 5 týdnů, určitá nejistota ohledně dodání, v podstatě neexistující záruka a zejména skutečnost, že výrobci erotických pomůcek to nejkvalitnější zboží na tuto platformu nepouštějí. Valnou většinu erotických pomůcek na světovém trhu, tedy i v českých sexshopech, však tvoří generické rebrandované produkty z Číny, takže v 80%-90% případů to pro českého zákazníka nemá žádné věcné omezení.

5. Monika Dostálová – monudostal.cz – Tip Magazínu spotřebitele

Extrémně levný sexshop od 2017 schopný konkurovat Aliexpresu. Velká nabídka elektro sex příslušenství, malá nabídka z ostatních ketegorií erotického zboží. Soustřeďuje se na pomůcky nižší kvality s vysokým poměrem cena výkon. Tento shop má téměř nulový marketing a na internetu je téměř neviditelný. Prodává i nářadí a jiné věci, ale dle všeho se stále více přiklání k erotickým pomůckám.  Máte-li hluboko do kapsy, nejdete-li po tom nejlepšímna trhu a nejste příliš vybíraví, je tento sexshop jasná volba.

6. Sexshop.cz

Sexshop s historií od 1998. Má prodejnu blízko centra Prahy, velmi přehledný web a kvalitní pravidelně doplňovaný blog s různými praktickými informacemi z erotického života. Zbožím nevyčnívá. Ceny jsou na poměrně vysoké úrovni.

7. MHsexshop.com

Snad jediný sexshop, jež se specializuje pouze na pomůcky vyšší kvality a to v zásadě navíc pouze na BDSM, fetish, latex. Funguje od 2004. Nabídka je vzhledem k malému českému trhu pochopitelně limitovaná, ale stojí za to minimálně vidět. Eshop je vizuálně velmi zajímavý s pěknými fotografiemi. Ceny tomu odpovídají.

8. Sex-shop69.cz

V Česku poměrně známý sexshop s centrálou v Polsku. Web je postarší ale přehledný. Orientuje se v podstatě pouze na pomůcky nejnižšíkvality, ale jako jeden z mála pro ně nabízí velmi nízké ceny a nabízí tak vysoký poměr cena výkon. Nebojí se ani krémů na zvětšování penisu a podobných produktů, jež seriozní sexshopy nenabízejí. Tuto sekci nazývá patrně v lehké nadsázce “erotická lékárna”.

9. 4sex.cz – Flagranti.cz

Tento sexshop je podpořen výrazným investičním kapitálem, což je znát na jeho masivní televizní i internetové reklamě (nejvyšší reklamní výdaje z českých sexshopů) a samozřejmě i na vysokých cenách. Není jasné, proč se po masivních reklamních investicích do 4sex.cz přejmenoval na flagranti.cz. Má široké portfolio produktů, ale nic čím by vyčníval. Panny běžně distribuované čínským výrobcem komukoli v Číně pod značkou Piper Doll nabízí pod svou vlastní značkou 4sex Dolls. To je ale poměrně běžná praxe i u velkých západních distributorů jako Rimba či Pipe Dream.

10+. Erotic City – Palec dolů

Do výběru bohužel nemůžeme zařadit nejznámější český sexshop Erotic City. Tento obchod má skladem i velmi staré a nekvalitní pomůcky. Tyto pomůcky prodává až 4x dráž než konkurence. Jestli je něco byznysové umění, pak pak toto. Bohužel pro zákazníka je to velmi smutné. Výhodou je 250 prodejen po ČR, kde lze zboží osahat. Sexshop žije z dob minulých. Předpokládáme, že byznys v této podobě ale nebude dlouhodobě udržitelný a Erotic City čeká významná transformace či zánik.

Dále je mnoho sexshopů atakujících přední příčky vyhledávačů, jež z našeho pohledu ničím nevyčnívají (relativně drahé pomůcky střední a nižší střední  třídy): lasturka.cz, sexicekshop.cz, erostore.cz, evibrator.cz – jeho kabaretový web ze dne 28.6.2020 je patrně nejhorší ze zmiňovaných a už má zjevně nejlepší roky za sebou, ne…  bananek.cz jej trumfnul.

Tipy jak poznat dobrý sexshop: Obchod s dobrými cenami poznáte též podle toho, že nedělá slevové akce (extasica.com, monudostal.cz). Laik většinou z webu nepozná kvalitu vibrátorů. Z fotek a popisků dild si lze určitý obrázek udělat, ale některé společnosti jako PipeDream dokážou nádherně nafotit a popsat i plastové smradlavé s prominutím šmejdy. Nejvíc lze dálkově asi poznat dle BDSM pomůcek.

Podněty čtenářů: Chybí Vám nějaký sexshop ve výběru. Dejte vědět tip v diskuzi, čím vyčnívá a po posouzení případně bude zařazen do výběru.

29.6.2020

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

lze vyplnit cokoli

není zveřejněn a magazín s ním nijak nenakládá